church
27 اسفند 1401 - 10:59

آماده‌باش اورژانس چهارمحال و بختیاری در ایام عید

سرپرست مرکز اورژانس چهارمحال و بختیاری گفت: ۶۰ پایگاه اورژانس ۱۱۵ شامل ۳۹ پایگاه جاده‌ای، ۱۸ پایگاه شهری، ۲ دستگاه اتوبوس آمبولانس و یک بالگرد اورژانس هوایی به‌صورت شبانه‌روزی جهت ارائه خدمات به مردم استان و مسافران در ایام نوروز در حالت آماده‌باش هستند.

محمود شمسی‌پور امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در شهرکرد گفت: در ایام نوروز سه پایگاه اورژانس ۱۱۵ در میدان قمربنی‌هاشم(ع) شهرکرد، پل زمانخان سامان و سه‌راه گوشکی لردگان که از جمله محل‌های پرتردد استان هستند، مستقر می‌شوند.

سرپرست مرکز اورژانس چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: ۶۰ پایگاه اورژانس ۱۱۵ شامل ۳۹ پایگاه جاده‌ای، ۱۸ پایگاه شهری، ۲ دستگاه اتوبوس آمبولانس و یک بالگرد اورژانس هوایی به‌صورت شبانه‌روزی جهت ارائه خدمات به مردم استان و مسافران در ایام نوروز در حالت آماده‌باش هستند.

شمسی‌پور با اشاره به اینکه در حال حاضر کمبود نیرو و تکنسین اورژانس وجود ندارد، افزود: با افتتاح پایگاه‌های جدید در سال آینده، جذب نیرو خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه میانگین زمان از وصول گزارش تا خروج آمبولانس از پایگاه، در روز ۶۰ ثانیه و در شب ۹۰ ثانیه است، مطرح کرد: زمان رسیدن نیروهای اورژانس به محل مورد نظر، به فاصله محل تا پایگاه بستگی دارد اما به طور میانگین این زمان برای پایگاه‌های شهری ۸ دقیقه و برای پایگاه‌های جاده‌ای ۱۴ دقیقه است.

سرپرست مرکز اورژانس استان بیان داشت: در حال حاضر مشکلی در حوزه تعداد پایگاه‌های اورژانس وجود ندارد.

کمبود آمبولانس کمک‌دار برای خدمت‌رسانی در مناطق صعب‌العبور

شمسی‌پور اضافه کرد: ۲ پایگاه اورژانس ۱۱۵ در میدان کوهرنگ و میدان قمربنی‌هاشم(ع) شهرکرد در حال ساخت است.

وی ادامه داد: در شهرستان‌ها نیز به دلیل اینکه پایگاه‌ها بر اساس فاکتورهای سازمان اورژانس کشور ساخته شده‌اند، مشکلی وجود ندارد.

سرپرست مرکز اورژانس استان گفت: برای خدمت‌رسانی در مناطق صعب‌العبور، به آمبولانس کمک‌دار و خودرو فرماندهی نیاز داریم.

پایان پیام/ ۶۸۰۳۸

منبع: فارس
شناسه خبر: 1098707