church
23 دی 1401 - 16:38

نقش زنان در پیشرفت انقلاب پر رنگ است

کرمان – امام جیرفت گفت: زنان ایرانی بابصیرت، آگاهی و عشق به خاندان آل‌الله و حضرت فاطمه زهرا (س) در انقلاب اسلامی بیشترین نقش را ایفا کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام و المسلمین میثم تارم در خطبه‌های نماز جمعه جیرفت گفت: زنان ایرانی بابصیرت، آگاهی و عشق به خاندان آل‌الله و حضرت فاطمه زهرا (س) در انقلاب اسلامی بیشترین نقش را ایفا کردند و قبل از انقلاب زنان در صف اول راهپیمایی قرار گرفته و باعث دلگرمی و تشویق مردان می‌شدند.

امام جمعه جیرفت افزود: مقام معظم رهبری (ره) در دیدار با ائمه جمعه فرمودند که زنان ایران با حفظ حجاب توانستند اندیشه و فلسفه غرب را باطل کنند زیرا غربی‌ها می‌گویند زن با حجاب نمی‌تواند به مدارج عالی علمی برسد.

وی عنوان کرد: جهاد تبیین و گفتگو می‌تواند جوانان را نسبت به توطئه‌های دشمن آگاه کرده و به آینده خودشان نیز امیدوار کند و این مهم در مرحله اول وظیفه آموزش و پرورش و دانشگاه است.

حجت الاسلام تارم اظهار کرد: اندیشکده‌های آمریکایی درواقع اتاق جنگ و توطئه علیه نسل جوان ایران هستند و یکی از کارهای آنها تحریف حقایق است و راه مقابله با تحریف حقایق، جهاد تبیین است.

امام جمعه جیرفت مطرح کرد: دشمن علاوه بر تحریف حقایق، از ترفند ناسزا و استهزاء هم استفاده می‌کند که اقدام اخیر آنها در توهین به مرجعیت در نشریه فرانسوی را مشاهده کردید و سابقه‌ی توهین آنها علیه پیامبر (ص) و شخصیت‌های اسلامی و قرآن در کشوری که مدعی آزادی هست، طولانی است و این اقدام توهین‌آمیز مجله فرانسوی را محکوم می‌کنیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 974739