church
26 اسفند 1401 - 16:02

دیپلماسی دولت نویدبخش توسعه مناسبات اقتصادی و سیاسی است

ایلام-امام جمعه ایلام گفت:دیپلماسی دولت نویدبخش توسعه مناسبات اقتصادی و سیاسی است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام الله نور کریمی تبار در خطبه‌های نماز جمعه شهر ایلام اظهار داشت: حرکت‌های جدیدی که کشورمان برای ارتباط با کشورهای مختلف جهان آغاز کرده نویدبخش توسعه مناسبات اقتصادی و سیاسی و فرهنگی است.

وی افزود: این رویکرد پیام مهم و ارزشمندی برای جهانیان دارد که ایران اسلامی در جایگاه یک قدرت منطقه‌ای همواره در پی ارتباط برادرانه و دوستانه بویژه با همسایگان است.

خطیب جمعه ایلام تاکید کرد: آمریکایی‌ها ده‌ها سال در منطقه نقش آفرینی کرده و در سایه سیاست‌های استکباری آنها ملت‌های مظلوم خاورمیانه تحت ستم حکام دست نشانده آنها بودند.

کریمی تبار یادآور شد: امروز ولی در سایه سیاست‌های هوشمندانه نظام ارتباط با همسایگان توسعه یافته و بدون شک این رویکرد به انزوای هرچه بیشتر آمریکایی‌ها می‌انجامد.

وی با اشاره به توافق ایران و عربستان برای از سرگیری مناسبات گفت: این توافق پیام ارزشمندی برای ملت‌های منطقه دارد تا در سایه همکاری‌های کشورهای دوست هرچه بیشتر دست تجاوزکار دنیای استکبار از منطقه خارج شود.

امام جمعه ایلام اضافه کرد: این توفیقات در سایه مقاومت در برابر توطئه‌های دشمنان علیه ملت ایران بدست آمده و باید تلاش کنیم این روحیه همچنان پایدار بماند.

حجت‌الاسلام کریمی تبار همچنین به توطئه صورت گرفته برای شیوع مسمومیت در مدارس پرداخت و اظهار داشت: رسانه‌های غربی تلاش کردند این حرکت غیرانسانی را به مسوولان نظام نسبت دهند، ولی خداوند این مکر آنها را به خودشان بازگرداند.

وی گفت: ملت ایران در دوران دفاع مقدس نیز با وجود آنکه دشمن بعثی از سلاح شیمیایی علیه رزمندگان اسلام استفاده کرد، حاضر به مقابله به مثل نشد و اکنون چطور ممکن است این اقدام خبیثانه را علیه فرزندان خود مرتکب شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1097753