church
28 بهمن 1401 - 16:00

مسئولان به وعده داده شده در خصوص مطالبات پنبه‌کاران عمل کنند

اصلاندوز - امام جمعه شهرستان اصلاندوز گفت: پرداخت هزینه پنبه‌کاران علیرغم تمام وعده‌های مسئولان با تأخیر مواجه شده که ضروری است در این راستا تجدیدنظر صورت گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد جعفرزاده در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر اصلاندوز اظهار کرد: هزینه‌های کشاورزان زحمت کش منطقه بعد از فروش پنبه هنوز پرداخت نشده و شایسته مسئولان نیست که در وعده‌های داده شده تأخیر کنند.

وی خاطرنشان کرد: کشاورزان طبق وعده‌های مسئولان برای زندگی خود برنامه‌ریزی می‌کنند و این تأخیر سبب آزردگی آنها می‌شود که به صورت ویژه از مسئولان می‌خواهیم در پرداخت وجه پنبه کاران تسریع کنند.

امام جمعه اصلاندوز با تقدیر از حضور حماسی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال گفت: حماسه حضور، شکوه و اقتدار ملت ایران سبب سربلندی و نمایش صلابت کشور در بین کل جهان شد.

جعفرزاده ادامه داد: تمام دشمنان در انتظار بودند تا ببینند در این راهپیمایی حضور مردم به چه صورت خواهد بود و مردم نجیب ما سیلی محکمی بر صورت استکبار جهانی زدند.

وی با اشاره به اینکه ملت بصیر ما به خوبی می‌دانستند که ۲۲ بهمن امسال متفاوت‌ترین ۲۲ بهمن خواهد بود، ادامه داد: مسئولان ما باید سر تعظیم در برابر عزت و شرافت این ولی نعمتان فرود آورند.

جعفرزاده با تبیین ابعادی از برکات قرآنی حماسه حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن خاطرنشان کرد: حماسه آفرینی مردم با غیرت، وفادار و بصیر ایران اسلامی در رویداد راهپیمایی ۲۲ بهمن از جمله رویدادهایی است که مبتنی بر آموزه‌های قرآنی می‌تواند تحلیل‌های قرآنی متعددی داشته باشد.

وی با بیان اینکه راهپیمایی ۲۲ بهمن مصداق "امر جامع" قرآنی بود، تصریح کرد: مؤمنین حقیقی در همه صحنه‌هایی که به تعبیر قرآن کریم امر جامع است در کنار ولی الهی خود ثابت قدم هستند.

امام جمعه اصلاندوز گفت: مردم غیور ایران انقلاب کردند و بر سه ننگ و حقارت بزرگ تاریخی شوریدند استعمار و وابستگی، استبداد و اختناق رسوم بی عدالتی، بی اخلاقی و بی دینی و به حکم " إِنَّ اللهَ لاَ یُغَیِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّی یُغَیِّرُواْ مَا بِأَنْفُسِهِمْ" از خدای متعال در عوض این سه نکبت و سه موهبت و افتخار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی را با نعمتی انقلاب اسلامی دریافت کردند و راهپیمایی ۲۲ بهمن ادای شکر و قدر دانستن نعمت عظیم انقلاب اسلامی است.

جعفرزاده با گرامیداشت مبعث پیامبر اکرم (ص) تصریح کرد: وقتی خدای متعال هدف اول از بعثت رسول الله را تزکیه بیان می‌فرماید چنین می‌توان نتیجه گرفت که بعثت علاوه بر جنبه آفاقی و بیرونی یک جنبه مهم انفسی و درونی نیز دارد که ناظر به تزکیه است.

وی بعثت را شاهراه و تنها راه خوشبختی حقیقی بشر دانست و اظهار کرد: رویداد بعثت بزرگترین رویداد عالم است که به تعبیر امام راحل (ره) «در سراسر دهر من الازل الی الابد» روزی شریف‌تر از آن نیست.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1041962